image

inverter

Günümüz klima üreticileri dünyanın ihtiyaç duyduğu daha az enerji tüketen cihazlar üretmek için birbiriyle yarışırken aynı zamanda cihazların performansından da ödün vermemeye gayret sarfediyorlar.İşte bunun bize tam olarak yansıması  sezonsal verimlilik değerlerinde verilmiştir.Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’ni rakiplerinden ayıran yüksek inverter teknolojisidir.Her zaman son teknolojiyi kendine saklayan Mitsubishi Electric bir çok branşta bir numaralı elektronik kart tasarlayıcısı ve üreticisidir.Ayrıca kendi kompresörünü kendi üreten firma inverter teknolojisini Mitsubishi patentli diğer enerji tasarrufunu destekleyen teknolojisler ile sezonsal verimlilik değerleri ile rakiplerini kıskandırıyor.

Enerji Tasarrufunu Destekleyen Teknolojiler

 

          

İnverter Teknolojisi

İnverter kontrol, tüm yıl boyunca ekonomik kullanım ve maksimum konfor sağlar. Değişen ısıtma ve soğutma yüklerini karşılamak için inverter kompresörün devir hızı otomatik olarak ayarlanır. Bu sayede klima, sadece ihtiyaç duyulan yük kadar enerji tüketmiş olur. Inverter klimalar, geleneksel (on/off ya da sabit hızlı) klimalarla karşılaştırıldığında, istenen sıcaklığa daha hızlı ulaşır. Bu sıcaklığı, ani dalgalanmalara mahal vermeden korur. Aşırı ısıtma ve aşırı soğutmanın önüne geçildiği için, enerji tasarrufu sağlanır.

PAM (Darbe Genlik Modülasyonu)

PAM (Darbe Genlik Modülasyonu), Akım dalgası, besleme voltaj dalgasına benzedikçe elektrik daha az kayıp ile verimli kullanılır. PAM, akım dalgasının formunu besleme voltaj dalgasına uyacak şekilde kontrol edilmesini sağlayan bir metottur. PAM kontrol ile güç kaynağından alınan gücün %98’ i verimli şekilde kullanılır.

dis

Rare Earth Magnet Rotor (Nadir Toprak Mıknatısı Rotoru - Kompresör)

Nadir Toprak Mıknatısı Rotoru (Kompresör) Mitsubishi Electric kompresör motorları nadir toprak mıknatısı kullanılan rotorla donatılmıştır. Yüksek yoğunluk ve manyetik güç artışı sağlayan bu benzersiz mıknatıs, enerji tüketimini azaltarak yüksek verim değerlerine ulaşılmasına katkıda bulunur.

Econo Cool - Enerji Tasarrufu Sağlayan Özellik

Bu akıllı sıcaklık kontrol özelliği, uzaktan kumanda üzerindeki bir tuşa basılarak aktif edilebilir. Salınımlı hava akımının, sabit hava akımından daha serin bir his yaratmasından dolayı, hiçbir konfor kaybı olmadan %20'ye varan enerji tasarrufu sağlanır.